O mnie

Dorota Miącz – absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie , kierunku  architektura krajobrazu. Pasjonatka impresjonizmu i wielbicielka twórczości Voki. Osoba szukająca swojej artystycznej ścieżki. Przepełniona zachwytem otaczającego świata. Jak sama mówi: „Każdy obraz jest jak nowa karta – zaczynasz wszystko od zera. Ta niepewność powodzenia powoduje pełne zaangażowanie i uczy pokory”.

Nie mając nauczyciela, analizowała dzieła malarskie starając się wychwycić najważniejsze szczegóły. Najczęściej wybierała prace impresjonistów – tworzone w sposób dynamiczny, pokazujące ulotność chwili. Zachwycają ją portrety Augusta Renoira, tak pięknie potrafiące oddać najbardziej subtelne emocje. Bliski jej sercu jest również Claude Monet, posiadający te same dwie życiowe pasje – malarstwo i ogrody.

Jej nową ścieżkę artystyczną ukierunkowała Paulina Hortyńska, „dodając barw” do jej obrazów. Będąc aktywnym członkiem Studenckiego Koła Malarskiego, najchętniej zamykała się w podziemiach uniwersytetu, aby tam w ciszy i skupieniu oddawać się swojej pasji.

Jak sama twierdzi, rzadko jest w stu procentach zadowolona z efektów swojej pracy. Wciąż czeka na stworzenie czegoś wyjątkowego, co będzie w pełni ją satysfakcjonowało.

W roku 2017 ukończyła studia podyplomowe na kierunku malarstwo na UMCS w Lublinie, z wynikiem bardzo dobrym. Ogromny wkład w rozwój młodej artystki wniósł prof. Adam Skóra.

 

omnie